2014-07-10

FORMA Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej RAWICZ 30 czerwiec

Po raz czternasty odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA. W programie między innymi wystawy, koncerty, pokazy filmowe, warsztaty, działania teatralne i performance. Prace artystów zaproszonych do udziału  tworzone i pokazywane będą także poza galerią w przestrzeni miejskiej (na podwórkach rawickich kamienic, balkonach i w piwnicy Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz, na dachu toalety publicznej czy w przejściu dworca PKP)


W ramach Formy będzie można m.in. zobaczyć  prace z kolekcji Pompony i Batony Martyny Wolnej (2 lipca w galerii Muzeum Ziemi Rawickiej). Artystka zajmuje się sztuką tansmedialną. Maluje 'odpady' tj. obrazy nie do końca poprawne technologicznie, tworzone jednocześnie olejami i akrylami, powstające na starych płótnach, nie zawsze należących pierwotnie do artystki. W swojej sztuce często korzysta ze śmieci, tworząc instalacje z papierków po słodyczach lub też je malując. W przejściu PKP powstanie także instalacja artystki, złożona z kolorowych cukierków, które być może choć na chwilę złagodzą charakter obskurnego dworca i popisanych murów. Zarówno wystawa jak i instalacja Martyny Wolnej odnoszą się do niepotrzebnych i kolorowych odpadów, które wyprodukowane zostały przecież po to, by nas kusić i nęcić kolorami i swą słodką bezużytecznością.Martyna Wolna, Pompony

Efektem końcowym FORMY będzie także „Wernisaż Finisażu” w formie filmu dokumentalnego kręconego podczas trwania festiwalu.


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Wystawa Katarzyny Jurczenia „The world needs your/my creative emotions.”
2019-02-25

Wystawa Katarzyny Jurczenia „The world needs your/my creative emotions.”

Wystawa prac Tytusa Brzozowskiego już 10 listopada
2017-10-30

Wystawa prac Tytusa Brzozowskiego już 10 listopada

Nadwiślańskie, kolorowe sny. Rozmowa z Tytusem Brzozowskim
2016-09-09

Nadwiślańskie, kolorowe sny. Rozmowa z Tytusem Brzozowskim