2014-07-10

FORMA Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej RAWICZ 30 czerwiec

Po raz czternasty odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA. W programie między innymi wystawy, koncerty, pokazy filmowe, warsztaty, działania teatralne i performance. Prace artystów zaproszonych do udziału  tworzone i pokazywane będą także poza galerią w przestrzeni miejskiej (na podwórkach rawickich kamienic, balkonach i w piwnicy Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz, na dachu toalety publicznej czy w przejściu dworca PKP)


W ramach Formy będzie można m.in. zobaczyć  prace z kolekcji Pompony i Batony Martyny Wolnej (2 lipca w galerii Muzeum Ziemi Rawickiej). Artystka zajmuje się sztuką tansmedialną. Maluje 'odpady' tj. obrazy nie do końca poprawne technologicznie, tworzone jednocześnie olejami i akrylami, powstające na starych płótnach, nie zawsze należących pierwotnie do artystki. W swojej sztuce często korzysta ze śmieci, tworząc instalacje z papierków po słodyczach lub też je malując. W przejściu PKP powstanie także instalacja artystki, złożona z kolorowych cukierków, które być może choć na chwilę złagodzą charakter obskurnego dworca i popisanych murów. Zarówno wystawa jak i instalacja Martyny Wolnej odnoszą się do niepotrzebnych i kolorowych odpadów, które wyprodukowane zostały przecież po to, by nas kusić i nęcić kolorami i swą słodką bezużytecznością.Martyna Wolna, Pompony

Efektem końcowym FORMY będzie także „Wernisaż Finisażu” w formie filmu dokumentalnego kręconego podczas trwania festiwalu.


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU