W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

SŁAWOMIR CHRYSTOW

 
Sławomir Chrystow - artysta polsko- bułgarski o orientalnych korzeniach. Dyplom w pracowni drzeworytu na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką warsztatową. Dwukrotny laureat Grand Prix NGM w Krakowie oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. 

Zafascynowany sztuką mogolskich Indii, dawnej Persji oraz włoskiego Quatrocenta, tworzy własny, niepowtarzalny język plastyczny, splatający w sobie symbolikę i estetykę kilku kultur i epok. W swym warsztacie, obok tradycyjnych środków wyrazu, posługuje się również wschodnią sztuką Ebru (malarstwa na wodzie) oraz kaligrafią. Chrystow, otwarty na świat baśni i mitów, tworzy obrazy, w których przeszłość przenika się z teraźniejszością, prawda z fikcją. Odwołuje się do archetypów i symboli głęboko zakorzenionych w naszej wyobraźni.