W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 

FAQ

Jaki jest czas realizacji zamówienia? 


Na przygotowanie Twojego zamówienia potrzebujemy do 3 dni roboczych. Następnie wydruki fine art są wysyłane za pośrednictwem Pocztexu Kurier 48.  Oznacza to, że od momentu złożenia zamówienia do dostawy twojej przesyłki upłynie do 5 dni roboczych. Jeśli jednak zależy Tobie na czasie prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy – postaramy się aby paczka dotarła na czas.

Jak mogę śledzić moje zamówienie w transporcie? 


Po złożeniu zamówienia na podany adres email otrzymasz potwierdzenie realizacji zamówienia z numerem do śledzenia przesyłki. Następnie numer paczki wpisujemy na stronie emonitoringu Poczty Polskiej http://emonitoring.poczta-polska.pl/

Interesuje mnie inny format pracy, którego nie ma na stronie. 

W zdecydowanej większości przypadków będzie to możliwe. Wystarczy, że wyślesz do nas zapytanie na adres mailowy lumarte@lumarte.pl a my postaramy się przygotować pracę wraz z wyceną według Twoich potrzeb.

Czy mogę kupić już oprawiony wydruk fine art? 

Tak, oczywiście.  Przygotowujemy prace w oprawie na zamówienie. Skontaktuj się z nami mailowo, aby ustalić typ oprawy.

Jak będzie spakowany mój wydruk fine art?


Wszystkie prace wysyłane są w kartonowych tubach z solidnymi zatyczkami. Dodatkowo praca zabezpieczona jest bibułką bezkwasową i folią poliuretanową w środku, co zapobiega przemieszczaniu się pracy w tubie podczas transportu. Tuba zawinięta jest folią stretch i zabezpieczona taśmą. Tak przygotowany wydruk jest bezpieczny w transporcie.

Czy mogę odebrać zamówioną pracę osobiście? 


Tak, oczywiście. Lumarte Sztuka Online ma siedzibę w Raszynie k. Warszawy. Odbiór osobisty prac jest możliwy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym bądź mailowym.

Jakie są dostępne formy płatności?


W Lumarte możesz wygodnie zapłacić za swoje zamówienie kartą kredytową bądź debetową, dokonasz płatności elektronicznej lub przelewu bankowego. Płatności w Lumarte obsługuje PayU oraz PayPal – liderzy wśród bezpiecznych płatności internetowych.

Co to są wydruki fine art? 


Wydruk fine art określany również jako  giclee czy inkografia to uznany na całym świecie rodzaj druku, reprodukcji artystycznej. Prace naszych artystów są drukowane na podłożach najwyższej jakości, bezkwasowych, bez wybielaczy optycznych, produkowanych przez  firmy posiadające ogromne doświadczenie w druku artystycznym, takie jak Epson, Canson i Hahnemühle.  Wszystkie podłoża, dzięki specjalistycznemu procesowi wytwarzania, są naturalnie odporne na upływ czasu.

Jaka jest trwałość wydruków fine art? 


Wszystkie prace drukujemy na wielkoformatowej drukarce Epson używając wyłącznie  oryginalnych atramentów pigmentowych Epson UltraChrom HDR, co w połączeniu z archiwalnymi podłożami fine art i zastosowaniem odpowiedniej oprawy zapewnia  trwałość naszych wydruków na ponad 100 lat.

Jak prawidłowo oprawić wydruk fine art? 


Ze względu na fakt, że praca jest drukowana na podłożu bezkwasowym plecy obrazu powinny być wykonane z tektury bezkwasowej, co gwarantuje, że nasz odraz przez lata będzie wyglądał dokładnie tak, jak tuż po wydruku.

Co to znaczy, że edycja jest limitowana?


Oznacza to, że każdy egzemplarz w edycji ma swój własny numer. Do każdej pracy jest także dołączany certyfikat oryginalności z danymi pracy: nazwą, formatem, rodzajem podłoża, numerem w edycji i wielkością serii oraz podpisem artysty. Edycja nie jest już wznawiana po wyczerpaniu nakładu.  

Masz dodatkowe pytania?
Napisz do nas: 
 lumarte@lumarte.pl