2016-01-18

Self-scapes wystawa malarstwa Karola Prochackiego

Self-scapes wystawa malarstwa Karola Prochackiego

Rozedrgane, wibrujące kompozycje wciągają momentalnie w dialog. Wysublimowane barwy, w które tchnięto zdolność rozpływania się, przemieszczania, czy wręcz rozsadzania płótna, nie pozwalają przejść obok tych obrazów obojętnie. A przecież, jak przyznaje sam ich autor: „Jest to tylko farba...'. Niemniej jednak, szerokie spektrum zabiegów malarskich i szlachetnych w swej naturze kolorów zapędzone zostało do pracy, by stworzyć ostatecznie dzieła prawdziwe. Ich wartość nie zasadza się na przypisanych treściach. Pierwiastek obserwacji natury malarz wykorzystał, by stworzyć swoiste zwierciadła, w których możemy się przeglądać.

Choć często obrazy Prochackiego określane są mianem pejzaży. Nie jest to jednak jeszcze klucz interpretacyjny a jedynie trop. Należy bowiem zrozumieć, iż te niewątpliwe „przestrzenie' wypełniają się emocjami, refleksjami i mądrością, jaką może dać wyłącznie otwarcie się na proces poznawczy, dopiero gdy obserwator otworzy przed sobą swoje wnętrze.

Andrzej Szatyński
architekt wnętrz

Karol Prochacki - ur. 8.VII.1982 w Gdańsku. Z wykształcenia projektant i scenograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego projekty prezentowane były m.in. w King's College w Londynie, Galerii Direktorenhaus w Berlinie, Galerii ZPAP w Warszawie, oraz w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Od dwóch lat mieszka i tworzy w Warszawie.

strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/191392417880878/


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU