2018-01-26

ILUSTROWANY ELEMENTARZ POLSKIEGO DIZAJNU

CZYLI 100 PROJEKTÓW NARYSOWANYCH PRZEZ 25 ILUSTRATORÓW

Ilustrowany elementarz polskiego designu


Kiedy Zofia Stryjeńska wymyśliła swojego drewnianego Smoka Wawelskiego? Jak powstało Ptasie Mleczko? Jak nazywają się ołówki, które zdobyły złoty medal podczas światowej wystawy w Paryżu? Na te pytania i wiele innych odpowiedz znajdziecie w Elemenatrzu Polskiego Designu! 


„Ilustrowany elementarz polskiego designu” to książka wyjątkowa. 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych zostało przez 25 polskich ilustratorów – artystów o bardzo różnorodnym dorobku: uznanych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i najmłodszego pokolenia.
 
Książka składa się ze 100 fascynujących historii, opowiadających nie tylko o konkretnych realizacjach. Dowiemy się z niej także na czym polega proces projektowy, jak tworzą się pomysły oraz czym tak naprawdę jest dizajn – najbliższa człowiekowi dziedzina sztuki, którą wszyscy jesteśmy otoczeni, z którą obcujemy na co dzień i bez której nie moglibyśmy się obejść, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.


Autorki: 

Ewa Stolarz (tekst) 
Agnieszka Kowalska (tekst)
Agata Szydłowska (tekst)
Anna Niemierko (opr.graf.)
wydawnictwo: Wytwórnia
 
Ilustratorzy: Jacek Ambrożewski, Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Iwona Chmielewska, Robert Czajka, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Tymek Jezierski, Paweł Jońca, Agata Królak, Grażka Lange, Patryk Mogilnicki, Piotr Młodożeniec, Anna Niemierko, Ola Niepsuj, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Dawid Ryski, Marianna Sztyma, Ola Woldańska-Płocińska.
Ilustrowany Elementarz Polskiego Designu


Ilustrowany Elementarz Polskiego Designu


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane