W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

JOANNA BOROWIEC

 
Joanna Borowiec
Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej  pod kierunkiem Dr Izabeli Jaroszewskiej.  Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wielbicielka fotografii analogowej, -średnio i wielkoformatowej. Używa historycznych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia (technika mokrego kolodionu) czy cyjanotypii.
Głównym tematem jej zdjęć jest człowiek.
Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Singapurze, Kanadzie, USA. Jej prace w technice mokrego kolodionu zostały wyróżnione na Singapore International Photography Festival, projekt „Glass Faces” został zaprezentowany w National Museum of Singapore Stamford Galery ( 2014) Fotografie w technice otworkowej na International Pinhole Festival, w Niemczech, cykl „No Time” pokazany został w Iserlohn Museum (2010). Zwyciężczyni konkursu fotograficznego - I miejsce Black &White Awards USA w kategorii People (2013). Laureatka konkursu - Silver Medal Awards 2014 San Francisco International za prace „Double” (2014). Nagrodzona II i III miejscem w prestiżowym konkursie IPA za prace „Frends” i cykl „Insomnia” - International Photography Awards (2011). Fotografie w konkursie Historic Garden zostały nagrodzone II miejscem i zaprezentowane w Muzeum Pałac w Wilanowie (2012). Laureatka Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej Dziecko (2012) Nagrodzona III miejscem w kategorii Fotograf Roku w konkursie Black& White Spider Awards(2013). Laureatka Portfolio 2015 Black +White Photography UK, Portfolio 2013 Black &White for Collectors Of Fine Photography Canada, Portfolio 2012 Shot Magazine USA. Jej prace i wywiady publikowano w Magazynach m.in. Black+ White Photography UK (okładka), Shot Magazine USA, Black and White Magazine Canada i czasopismach krajowych. Fotografie autorki znajdują się w kolekcjach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, USA.
www.joannaborowiec.com