W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

KATARZYNA ŚWIĘTOCHOWSKA

 

Katarzyna Świętochowska - fotografuje od 2010 r. Najpierw – przede wszystkim ludzi. Od kilku lat zaś koncentruje się na poszukiwaniu obrazów, w których natura sama zadbała o niesamowitą scenerię oraz miejsc, gdzie zatrzymał się czas. W swojej pracy twórczej zajmuje się miedzy innymi popularyzowaniem wiedzy o miejscach posiadających wartość historyczną i nie zawsze dobrze znanych, a także usiłuję rozbudzić troskę o przyrodę i wspólny nam wszystkim krajobraz.
Najważniejsze zainteresowania fotograficzne: krajobraz postindustrialny, architektura modernistyczna, miejsca opuszczone, wszelkie ucieleśnienia przyrody, ziemia kłodzka.

Stypendystka MKDiN w dziedzinie sztuk wizualnych.
Od grudnia 2017 r. należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Na co dzień pracuje jako psycholog oraz prowadzi kursy języków obcych. Szczególnym upodobaniem darzy język i kulturę szwedzką.

Wystawy i projekty:

Wystawy indywidualne:
„Miasto-Zdrój”, Dom Klahra Kawiarnia Artystyczna, Lądek-Zdój (2022),
„Miasto-Zdrój”, Centrum Kultury i Rekreacji, Lądek-Zdrój (2022),
„Geometria miasta”, Cafe Foto, Łódź (2013).

Wystawy zbiorowe:

„Niezwykłości natury województwa łódzkiego” – Łódzki Dom Kultury (2021),
„Pejzaż postindustrialny” w BWA w Bydgoszczy (2020),
Festiwal Fotografii Industrialnej w Siemianowicach Śląskich (2017, 2018 i 2019),
Wystawa laureatów konkursu Fotograf Roku Okręgu Łódzkiego ZPFP (2018),
Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne (2012).

Fotografując poszukuję miejsc, które przenoszą mnie do przeszłości albo do światów baśniowych. Krajobrazów, w których natura sama zadbała o niesamowitą scenerię oraz miejsc, gdzie zatrzymał się czas. W swojej pracy twórczej zajmuję się miedzy innymi popularyzowaniem miejsc posiadających wartość historyczną, kulturową i nie zawsze dobrze znanych, a także usiłuję rozbudzić troskę o przyrodę i wspólny nam wszystkim krajobraz, również architektoniczny.
Najważniejsze zainteresowania fotograficzne: krajobraz postindustrialny, architektura modernistyczna, miejsca opuszczone, wszelkie ucieleśnienia przyrody, ziemia kłodzka.