W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

MAŁGORZATA MARCZUK

 
Urodziłam się i mieszkam w Warszawie. Ukończyłam wydział elektroniki na Politechnice Warszawskiej, z zawodu jestem redaktorem wydawniczym. I choć umysł mam ścisły, to duszę – marzycielską i poetycką, artystyczną.
Fotografią pasjonuję się od dawna i ciągle odkrywam jej tajniki. Ukończyłam kurs FOTOKALEJDOSKOP, organizowany przez szkołę fotografii Taidy Tarabuły, uczestniczyłam w wielu  plenerach i warsztatach, m.in.: warsztatach PORTRETY prowadzonych przez wspaniałego portrecistę, Zbyszka Furmana, warsztatach MAKROPRZESTRZENIE z mistrzynią makrofotografii, Magdą Wasiczek, pod egidą Akademii Nikona.
Od lat spełniam swoje marzenie i maluję świat… obiektywem.
Odkrywanie świata obiektywem sprawia mi ogromną radość, a wyobraźnia podsuwa nowe pomysły na kadry.
Początkowo przyciągało mnie piękno architektury, ale od kilku lat mam wielki apetyt na naturę. W fotografii wyrażam swoje emocje i odczucia. Urodę natury smakuję o każdej porze roku i zaglądam obiektywem do jej wnętrza.
Fotografuję lustrzanką z różnymi obiektywami, m.in.: teleobiektywem, Heliosem, obiektywem makro. Ujęcia, jakie uzyskuję, nie są produktem zabiegów postprodukcyjnych. Zatrzymuję w kadrze obrazy namalowane światłem, deszczem, wiatrem i mrozem, obrazy odbite w tafli wody, zatopione w szkle, zamrożone w lodzie  – zmienne i ulotne…

Wystawy i pokazy fotografii
  1. Fotodialogi – wystawa zbiorowa, kwiecień 2019, Warszawa
  2. Apetyt na Naturę – wystawa indywidualna, styczeń 2020, Warszawa