W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

PIOTR ZIMNIAK

 
Piotr Zimniak jest emerytowanym biochemikiem, obecnie mieszkającym w Santa Cruz w Kalifornii. Pierwsze swoje zdjęcie zrobił w wieku sześciu lat. Wiele kamer i jeszcze więcej lat później, w dalszym ciągu fotografuje. Wystawy jego zdjęć odbywały się na uniwersytecie, w którym pracował.
 
Niektórzy uważają, że fotografia wiernie odzwierciedla rzeczywistość. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Spośród niemalże nieskończonych możliwości czasu i przestrzeni, wybór miejsca i chwili zrobienia zdjęcia zależy od zainteresowań, osobowości, jak również chwilowego nastroju fotografa. Postawiony w tym samym miejscu, każdy z was wybrałby inny punkt widzenia i inny moment otwarcia migawki, otrzymując w rezultacie zupełnie różne zdjęcia. W związku z tym moje postrzeganie rzeczywistości, zawarte w moich fotografiach, jest całkowicie subiektywne i osobiste.