W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

KASIA DOMANSKA

 
Ur. w 1972 r. w Warszawie. Kasia Domanska jest współczesną malarką, znaną ze swoich pełnych światła obrazów olejnych, które były przedmiotem międzynarodowych wystaw, w tym w Muzeum Narodowym w Warszawie, Nowym Jorku, Londynie, podczas Art Basel, Art Palm Beach, Context Art Miami. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Europie i Stanach Zjednoczonych.
Prace Kasi Domanskiej tworzone w technice malarstwa olejnego mówią o afirmacji życia i jego ulotnym pięknie: blasku słońca, światła iskrzącego się i wydobywającego intensywność barw. Pojawia się myśl o odwiecznym związku człowieka z naturą.

Poprzez feerię barw, kontrastujących lub przechodzących w siebie, artystka tworzy sztukę zrównoważoną, czystą, która nie wnosi niepokoju, czy zamieszania, a daje spokój i wyciszenie. Kompozycja pozostawia momenty ciszy i znieruchomienia a jednocześnie przekrztałca jej obrazy w formy żywe, pulsujące witalną energią, życiodajną, jak słony letni powiew wiatru, ja dźwięk fal uderzających o brzeg plaży, w miejsce gdzie wszystko płynie powoli, gdzie zapominamy o codziennym pośpiechu i pędzie, jednocześnie chwytając rzeczywistość w chwilach najbardziej ulotnych i chwilowych. Siłą i potencją tej obrazów jest światło. Decyduje o ich tematyce, nastroju, zrównoważonej kompozycji. Jest jasnością, radością, dniem i życiem. Stwarza idylliczny klimat. 

Afirmacja przyrody i życia staje się w jej obrazach tłem dla symbolicznej celebracji emocji, nastrojów, refleksji. Pod znaczeniem dosłownym mieści się inne, ukryte, któremu artystka pozwala swobodnie przemawiać. Jej obrazy są wyrazem pasji dla piękna we wszystkich jego formach, od wzniosłości do codzienności.