W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

SYLWIA GORAK

 
Sylwia Górak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom z malarstwa i rysunku w zakresie performance w pracowni  prof Jarosława Kozłowskiego. Wielokrotna stypendystka m.in. Prohealvetia w Szwajcarii, CECArtsLink w Nowym Jorku, Landeshauptstadt Kulturamt w Dusseldorfie. Laureatka Biennale Sztuki Młodych RYBIE OKO 5. Malarka i performerka, wokalistka. Wystawy i koncerty (m.in. w Carnegie Hall Nowy Jork). Autorka Największego Zegara Słonecznego na świecie (urban-art) w Dusseldorfie.

Sylwia Górak ukończyłaAkademię Sztuk Pięknych w Poznaniu naWydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w 2001 roku uzyskując dyplom z rysunku i performance w pracowniprof.Jarosława Kozłowskiego.  W 1998 szkoliła glos w 'Laboratorium Głosu'  w Aktorskiej Szkole Wokalnej prof. Olgi Szwajger w Krakowie. Sylwia to artystka wszechstronna, która może poszczycić się 4-ro oktawową skaalą głosu. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem performance, fotografią oraz działaniami vocal/video/dźwięk. 

 Brała udział w licznych wystawach w USA, Londynie, Szwajcarii, Niemczech, Japonii. Jest jedną z laureatek Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 5”. W 2001 roku uczestniczyła w koncercie „The Paderewski Festival Singers” w nowojorskiej Carnegie Hall, śpiewając sopranem.
 
Sylwia jest wielokrotną stypendystką, min ProHelvetia ( Szwajcaria)2006, CECArtsLink (San Francisco USA) 2008, Landeshauptstadt Kulturamt ( Dusseldorf ) 2010 gdzie zrealizowała projekt największego zegara słonecznego na świecie.