W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

JAN ASTNER

 

Urodzony w roku 1963. Malarstwo studiował na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych  Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej i na University of  Detroit w USA.  Uprawia rysunek, malarstwo akwarelowe oraz sztalugowe. Prace realizuje cyklami. Uprawia malarstwo procesowe - każda seria to unikalna technika malarska, Zafascynowany symbolizmem i post-painterly abstraction. Stosowanie metafor synestetycznych, równoległego postrzegania przez zmysły i process painting, tworzenia od wewnątrz, z siebie, na zewnątrz, pozwoliło mu dać upust pokładom kreatywności, wyrażanych w oryginalnie traktowanych tematach. Prace zawiera w cyklach, wykorzystując odkryte przez siebie techniki malarskie.

Wielbiciel belgijskich piw, burgundzkich win, regionalnej kuchni Europy. Organizator prywatnych koncertów muzyki - współpracuje z młodymi polskimi muzykami jazzowymi. Mieszka i tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w Hiszpanii w Jerez de la Frontera i Barcelonie. 

Artystyczne credo

Sztuka to świat zmienności i stałości wyzwalający wyobraźnię. Efektem obcowania ze sztuką są osobiste, wywołujące jednostkowe, tylko odbiorcy znane skojarzenia i przeżycia. Obrazy, które wnikają w nas, nie tylko estetycznie ale i w sferze refleksji nad otaczającym nas światem.

Wybrane indywidualne ekspozycje i wystawy

IAXAI Gallery, Warszawa

Galeria na Poprzecznej, Hornówek 

Maya Gallery, Toruń

Galeria po Schodach, Bielsko Biała

Galeria Nowa Brama, Słupsk

Galeria Ars Nova, Łódź

Galeria Akcent, Białystok

Galeria Ether, Warszawa

Galeria Javier Roman, Malaga, Hiszpania

Galeria Damajuana, Jerez de la Frontera, Hiszpania

Galeria Pałacu Leźno

Galeria Pałacu Krokowa

Galeria Halszka, Poznań

Galeria Pałacu Staniszów

Galleri Littorina, Smogen, Szwecja

Lots Trapan Gallery, Smogen, Szwecja

Galeria Petite Fleur, Toruń

Galeria Arteon, Warszawa

Galeria Pałacu Promnice

Galeria Pałacu Myślęcinek

Galeria Pałacu Nieborów

Galeria Pałacu Wiejce

Galeria Zamku Brody

Galeria Zamku Krokowa

Galeria Zamku Kapitanowo

AdPrimum Art, Rzeszów

Galeria Pałacu Nieznanice

Galeria Pałacu Żagań

Galeria Zamek Rzucewo

Galeria Ewelina Nałęczów

Galeria Pałacu Wąsowo

Galeria Pałacu Leźno

Galeria Pałacu Staniszów

Postępu Gallery, Warszawa

Brain Embassy Gallery, Warszawa
Galeria Malinowa, Solec Zdrój

Uprawia rysunek, malarstwo akwarelowe oraz sztalugowe. Prace realizuje cyklami. Uprawia malarstwo procesowe - każda seria to unikalna technika malarska, Zafascynowany symbolizmem i post-painterly abstraction. 

Zastosowanie smetafafor ynestestetycznych, równoległego postrzegania przez zmysły i process painting, tworzenia od wewnątrz, z siebie, na zewnątrz, pozwoliło mu dać upust pokładom kreatywności, wyrażanych w oryginalnie traktowanych tematach.

Prace zawiera w cyklach, wykorzystując odkryte przez siebie techniki malarskie.

- Voluptuous Towns - impressions referring to visited cities, presenting the city as a place of life, where the theme is not architecture and urban planning, but the emotions and experiences associated with the socio-cultural space noted by the author.

VOLUPTUOUS TOWNS to notatnik z podróży. Malowane własnego pomysłu stemplami, impresje z wizyt w miastach i miasteczkach Europy. Nie są to portrety miast, ale abstrakcyjny zapis klimatu i atmosfery. 

SYBARITIC POSES to seria abstrakcyjnych aktów. Analiza interakcji między wewnętrznym i zewnętrznym światem człowieka, zarówno w sferze materialnej, zmysłowej, jak i psychologicznej. 

TRANSHUMAN VISIONS portrety nawiązujące do filozofii transhumanizmu i wykorzystywaniu technologii do ulepszania ludzkiego ciała. Mają skłaniać do refleksji nad konsekwencjami zmian ludzkiego ciała i mózgu.

TRANQUILIDAD to po hiszpańsku “spokój”. Abstrakcyjne kompozycje, które mają na celu przekazania świata emocji. Odniesienie do teorii, która mówi, że uczucia i emocje to projekcje naszego mózgu. 

COINCIDENCES Monchromatyczne pejzaże. Inspiracją do nich są do podróże po Andaluzji, i wybrzeżu Portugalii. Syntetyczne przedstawienie wybrzeży, skał i nieba. 

CUMULATIONS  Prezentacja relacji społecznych z perspektywy symbolicznego interakcjonizmu. Pozycja jednostki z perspektywy całych grup społecznych i całych społeczności w relacji do jednostki, wielopoziomowe struktury o różnych stopniach współzależności.