2017-05-21

"Miastonauci" Tytusa Brzozowskiego - obrazkowa książka o wyjątkowym mieście i jego mieszkańcach

Miastonauci Tytus Brzozowski „Miastonauci”
 Tytusa Brzozowskiego to książka obrazkowa, składająca się z kunsztownie wykonanych akwareli, opowiadająca o architekturze, mieście i wzajemnych relacjach jego mieszkańców. Pejzaż tej magicznej krainy stworzą budynki i detale zaczerpnięte z architektury polskich miast. Artysta wśród znanych nam pejzaży ukrywa też elementy-klucze do baśniowej strony miasta: kostki do gry, imbryki czy kolorowe balony unoszące się nad kamienicami.

W tym niezwykłym świecie życie toczy się na dachach kamienic, ażurowych mostkach czy unoszących się pod niebo zielonych wyspach. Przemieszczać się tu można rozmaicie: unosząc się na kolorowym parasolu, kostce do gry czy przechodząc po cieniutkich sznurach rozwieszonych między budynkami. Dziesiątki małych historii i przygód bohaterów krzyżują się i przeplatają a szczęśliwy finał możliwy jest wtedy, gdy bohaterowie pomagają sobie nawzajem. To zupełnie nowe spojrzenie na miasto! 

Odkryj dziesiątki wątków i miejsc ukrytych w książce. Spotkanie w PROMie Kultury na Saskiej Kępie będzie prawdziwym świętem miasta i miejskiego życia. W programie wiele niespodzianek zarówno dla dzieci jak i dorosłych, m.in.

1. Multimedialna opowieść o wątkach architektonicznych ukrytych w książce. 
2. Wyjątkowe ciastka cukierni LUKULLUS.
3. Loteria - losowanie kopii fine art jednej z prac ilustrujących publikację. 
4. Książki z autografem artysty w promocyjnej cenie. 
5. wspólna zabawa z ogromną kolorowanką, malowanie buziek w kolorach miastonautów i inne atrakcje dla najmłodszych.

 Zostań miastonautą: http://miastonauci.pl/

Tytus Brzozowski, Miastonauci, fragment

Tytus Brzozowski, Miastonauci (fragment) wydawnictwo BABARYBA

Tytus Brzozowski, Miastonauci, fragment

Tytus Brzozowski, Miastonauci (fragment) wydawnictwo BABARYBA

Tytus Brzozowski, Miastonauci
Tytus Brzozowski, Miastonauci (fragment) wydawnictwo BABARYBA


Tytus Brzozowski - Architekt i akwarelista. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiował i  praktykował w Finlandii. Pięć lat pracował w zespole warszawskiej pracowni projektowej Jems Architekci. W swoich pracach opowiada o mieście marzeń – pełnym zdobnych kamienic, wąskich ulic i strzelistych wież. Posługując się elementami architektury i krajobrazu charakterystycznymi dla lokalności Warszawy, tworzy nowe światy, które mimo swej baśniowości ciągle są tutejsze. Szuka nawarstwień historii, zestawia budynki z różnych miejsc i czasów. W pracach Tytusa Brzozowskiego znajdziemy intrygujące, surrealistyczne elementy, poukrywane wątki i zdarzenia.

Tytus Brzozowski
 
Premiera książki oraz wystawa akwareli do „Miastonautów” odbędzie się w PROMie Kultury Saska Kępa  1 czerwca 2017 roku. Godz. 18:00, wstęp wolny
 
dołącz do wydarzenia na FB

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU

     
ZOBACZ TAKŻE: