W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

KATARZYNA JELIŃSKA

 
Przez długi czas była członkinią i działaczką Stowarzyszenia Wspierania Młodych Talentów ANTY-IMPREZA promującego szczególnie uzdolnione osoby w świecie mediów oraz wprowadzające te osoby w życie artystyczne kraju, organizując koncerty, wystawy etc.  Zawodowo wiele lat była związana z szeroko pojętą kulturą i sztuką. Współpracowała z Domami Kultury oraz aktywnie współtworzyła jeden z nich i została uhonorowana nagrodą za szczególne zasługi na niwie promocji kultury.
Od prawie dekady, aktywnie łączy bycie bardzo zaangażowaną matką dziecka o specjalnych potrzebach, ze swoimi wielkimi pasjami – malowaniem i fitoterapią (ziołolecznictwem), nie rezygnując z żadnej z nich, kochając obie miłością bezkresną nieustannie się ucząc i rozwijając.
Uważam, że w sztuce postrzeganie jest najważniejsze. Moim celem artystycznym jest wzbudzenie w odbiorcy mojego dzieła pozytywnych emocji i wrażeń, przeniesienie go do mojego kolorowego, nieoczywistego świata, oderwanie go od szarości i dosłowności. Dążę do tego używając energetycznych kolorów, pełnych, nasyconych barw i tematów, które czuję, tematów które są bliskie mojemu sercu i pasjom. Maluję w technice akrylu na płotnie, pracuję intuicyjnie tak jak widzę i czuję, pewnie dlatego sprawia mi to tak wiele radości, a inspirację znajduję zarówno w najbliższym otoczeniu jak i podczas bliższych i dalszych, a szczególnie tych tropikalnych podróży.