W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

KATARZYNA JURCZENIA

 

(ur. 1986), absolwentka wydziału architektury na WSEiZ. Posiada dyplom inżyniera architektury wnętrz (2012r.) zdobyty pod kierownictwem prof. Andrzeja Wyszyńskiego. W latach 2005-2007 studiowała kreacje przestrzeni w Studiu Sztuki, gdzie zdobyła dyplom plastyka ze specjalizacją kreacja przestrzeni (2007).

W 2020 roku miała indywidualną wystawę kolażowych prac graficznych pt. 17.soul - czyli dusza jako forma. W 2019 roku odbyła indywidualną wystawę The world needs your/my creative emotions w Paryżu mającą na celu zwrócenie uwagi na stan poruszenia ludzkiego umysłu, czyli na emocje. W 2018 roku została zaproszona przez kurator Joannę Pongowską do wystawy zbiorowej pt. Przestrzeń, Geometria, Podziały w Galerii Sztuki Tymczasowa w Warszawie, która prezentowała dwie zróżnicowane pod względem warsztatowym i koncepcyjnym wizje twórcze, inspirowane formami geometrycznymi i architektonicznymi.

W 2020 roku brała udział w międzynarowowym konlursie Luxembourg Art Prize 2020.

W latach 2013-2015 prowadziła własne wydawnictwo Ilobahie Creative, gdzie wydawała miesięcznik o architekturze wnętrz i designie. Zawodowo zajmuje się grafiką od 13 lat. Obecnie pracuje jako Art Director w Warszawie.

Sztuka była w niej od zawsze od zawsze. Ceni sobie oszczędność w formie i towarzyszące temu miejsce na kontemplacje. Jest miłośniczką surrealistycznej myśli abstrakcyjnej, która kryje w sobie więcej niż się komukolwiek wydaje. W życiu kieruję się motto: „Przestrzeń pełna wrażeń to przestrzeń uzależniona od sztuki”.

W swoich pracach łączy architekturę, grafikę i malarstwo tworząc proste geometryczne kompozycje. Czysta i prosta forma to główne cechy jej prac. W swoich dziełach nawiązuje do codzienności, która ją otacza. W taki właśnie sposób powstaje seria nosząca tytuł >Geometria życia<.