W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

MICHAŁ MILDE

 
Rysownik i malarz z zamiłowania od ponad 35 lat, co przerodziło się w karierę zawodową jako ilustrator, grafik projektowy, malarz obrazów (akryle, akwarele).

"Uwielbiam malować stare okręty, mogą być to statki, ale najbardziej do gustu przypadły mi okręty wojenne, ogromne, majestatyczne, które są symbolem ogromnego rozwoju technicznego, a także piękne w swojej istocie"

Osiągnięcia - okładki na dużą ilość modeli redukcyjnych produkowanych i projektowanych w największym kompleksie tego typu na świecie. Kilkaset tysięcy nakładu. 
Liczne publikacje ilustracji w magazynach PSD Photoshop, artykuły instruktażowe dotyczące malarstwa cyfrowego. Liczne certyfikaty grafiki cyfrowej, m.in.: od Adobe, Canon, Agora SA, Polska Press.

Zawód wyuczony to filologia polska na UKW.

Jego podstawowym medium były ołówki, wiele lat trenował swój styl, anatomię, formy martwej natury, światło, kolory.
20 lat pracował w największych mediach (Gazeta Wyborcza, Polska Press) w działach grafiki, w których otrzymał certyfikaty Adobe w zakresie fotografii, projektowania graficznego oraz szkoleniowca Adobe.

Od ponad 10 lat współpracuje z producentami modeli, malując metodą cyfrową (ekranowy tablet graficzny) ilustracje i obrazy na pudełka modeli, a także wiele publikacji książkowych. Również maluje na zamówienie - portrety, krajobrazy i formy technologiczne, od architektury po militaria.

​Najczęściej stylem, w którym tworzy jest hiperrealizm. Poza malowaniem jest też muzykiem (co można poczytać na wikipedii), który współpracuje z Jean-Michel Jarrem.
 
Obecnie maluję metodą cyfrową i obrazy, które tu zobaczycie, są dokładnie tak namalowane. Zwykle używam tabletu ekranowego i oprogramowania Pshotoshop z dobranymi i zrobionymi od podstaw pędzlami oraz cyfrowymi płótnami, które wiernie naśladują pracą płótna z pędzlem - forma tak zwanego impasso.
Tematyka przeróżna, głównie hiperrealizm, realizm, czasem surrealizm, koncept arty. Zapraszam, może każdy z Was znajdzie coś dla siebie.