W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

MARIA SOSNOWSKA

 

Maria Sosnowska - malarka i rysowniczka. Urodzona w Warszawie w 1983 roku.


Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Tytuł Magistra Sztuki obroniony w 2011 roku na kierunku Grafiki Warsztatowej. Studiowała pod kierunkiem takich artystów jak Antoni Fałat, Franciszek Starowieyski, Wiktor Zin. Po zakończeniu studiów doszkalała się z zakresu malarstwa akwarelowego u Rafała Rudko i Adama Papke. 

Właścicielka firmy Openart.Studio, która zajmuje się organizacją warsztatów i plenerów akwarelowych dla początkujących oraz średniozaawansowanych. Członek Zarządu Towarzystwa Rozwoju Pedagogiki Rudolfa Steinera.

Aktywna artystycznie od wczesych lat. Pochodzi z rodziny o silnych korzeniach artystycznych - muzycznych oraz sztuk wizualnych. Jest trzecim pokoleniem zawodowych artystów. Wychowana w twórczej atmosferze oraz w warunkach pobudzjących wyobraźnię i wrażliwość. Uczęszczała do Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej nr.1 im. Emila Młynarskiego w Warszawie. 

W swojej twórczości skupia się na pracy na papierze i wszystkich możliwościach jakie daje taka baza. Główną techniką jest akwarela ale nie boi się eksperymentować i mieszać różnych technik. Techniki wodne są fascynujące w swojej miękkości, lekkości i możliwości budowania przestrzeni.

Większość czasu maluje realistycznie, chociaż bardziej można byłoby to nazwać realizmem magicznym ponieważ najważniejsze jest dla artystki przekazanie nastroju.