0000-00-00

Zmysły Sztuki - Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie

16 kwietnia 2015 roku, na spotkaniu z cyklu „Zmysły Sztuki” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gościć będziemy Agę Pietrzykowską – artystkę interdyscyplinarną, ilustratorkę, malarkę, graficzkę, specjalistkę relacji międzykulturowych oraz Tadeusza Szlenkiera – tenora, solistę operowego.

Misją Zmysłów Sztuki jest przybliżanie do odbiorcy, artysty i jego dzieła. Dlatego podczas spotkania porozmawiamy między innymi o talencie i o konsekwentnej pracy nad jego rozwojem, o realizowaniu się w różnych dyscyplinach artystycznych, o międzykulturowości, jak również o odgrywaniu różnych ról nie tylko w operze, ale także w świecie sztuk plastycznych.

Zabytkowa rezydencja królewska w Wilanowie znana jest z wybitnych dzieł sztuki dawnej. Odkrywanie i objaśnianie tajemnicy ich powstania należy do programów Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Minioną twórczość możemy lepiej zrozumieć poznając także źródła inspiracji i motywację współczesnych artystów. Uczestnicy spotkań z cyklu „Zmysły Sztuki” dowiedzą się jak i gdzie poszukuje się inspiracji oraz jak wygląda warsztat twórczy. Spotkania, które odbywają się w swobodnej kawiarnianej atmosferze, są platformą swobodnego przepływu myśli pomiędzy artystami i publicznością. Są moderowane przez kuratora projektu, który również jest artystą.

Jest to spotkanie prowadzone w formie dyskusji. Aby płaszczyzna rozmowy była wielopoziomowa zapraszanych jest zawsze 2 twórców, jednego prezentującego w postaci wystawy, sztuki wizualne oraz drugiego reprezentującego inne formy twórczości takie jak np. muzyka, poezja, film, kulinaria, teatr, literatura itp.
W trakcie wydarzenia przewidziana jest słodka niespodzianka stworzona przez zaproszonych artystów, a smakowo skomponowana i wykonana prze mistrza cukierniczego z Oficyny Kuchennej.
Do dnia dzisiejszego odbyło się już 30 spotkań z wybitnymi polskimi twórcami.
Gośćmi Zmysłów Sztuki byli już m.in.: artyści malarze, prof. Marian Nowiński, prof. Jerzy Nowosielski, prof. Stanisław Baj, Andrzej Fogtt, Eugeniusz Molski, Franciszek Maśluszczak, Grzegorz Morycińskieg, dr Andrzej Kalina, Agata Czeremuszkin- Chrut, Bartosz Fronczk, Grzegorz Śmigielski, Alicja Pismenko, Krzysztof Oraczewski, Tomek Sikora, Robert Stpiczyński czy Józef Wilkoń, jak również twórcy innych dziedzin: tłumaczka Irena Makarewicz, poeta Juliusz Bolek, kompozytor, prof. Marcin Błażewicz, Tomasz J.Opałka, Maciej Zieliński, Wojciech Błażejczyk, historycy kultury, prof. Jerzy Miziołek, dr Anna Straszewska, dr Łukasz Kossowski, dr Władysław Serwatowski, śpiewaczki Iwona Tober, muzycy: Sylwia Lorenc, Krzysztof Ścierański i wielu innych wspaniałych twórców.
Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w formie bezpośredniej (każde spotkanie to ponad 100 osób + 800-1500 zwiedzających wystawę) ale także wirtualnej (ponad 40 000 zainteresowanych z całego świata), poprzez bloga, Facebooka, wortal muzealny i media społecznościowe).
Spotkania z cyklu Zmysły Sztuki są projektem realizowanym z powodzeniem od 5 lat w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie dzięki pasjonatom i artystom.
Dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Paweł Jaskanis zaprasza na 16 kwietnia (czwartek) 2015r., na godz. 19:00, do Oficyny Kuchennej, na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. St. K. Potockiego 10/16.

Aga Pietrzykowska, NY is a woman
Aga Pietrzykowska, NY is a woman

Aga Pietrzykowska, Cocktail party effect

Aga Pietrzykowska, Cocktail party effect

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU