2015-04-11

ZAPATRZENI, ZAMYŚLENI, ZROZPACZENI - wystawa grafik intermedialnych Magdaleny Pastuszak

 
Magdalena Pastuszak, Tacy jak my - wystawa grafik intermedialnych
Magdalena Pastuszak, 
INTOVERTO V1

Na wystawie twórczości Magdaleny Pastuszak prezentowanych jest 17 grafik  z cyklu INTOVERTO V1. Są to portrety współczesne intowertyczne -  nie ukazujące konkretnych osób tylko emocje i wnętrze człowieka w ogólnym tego słowa znaczeniu.
Twarz jako brama, wejście do wewnętrznej rzeczywistości człowieka jest często ukrywana, zasłaniana i maskowana. To kamuflaż strzeżonego wnętrza. Portretowane przez artystkę Magdalenę Pastuszak twarze, ujęte w cykl, zachęcają odbiorcę do poszukiwań – odkrywania i rozpoznania bogactwa emocji i przeżyć. Tęsknoty i lęki, namiętności i zwątpienia rysujące się na twarzach nieistniejących ludzi towarzyszą człowiekowi niezależnie od czasu i miejsca. Wystawa Magdaleny Pastuszak jest okazją do zajrzenia do wnętrza prezentowanych postaci jak i swojego własnego. 

Technika twórcza Magdaleny Pastuszak polega na łączeniu i przetwarzaniu mediów, jak sama mówi:
„Wychodząc od moich młodzieńczych fascynacji, poprzez lata doświadczeń i twórczych poszukiwań, doszłam do opracowania własnego, swoistego warsztatu graficznego w którym mieszam dostępne techniki, ostatecznie materializując je na matrycach cyfrowych. Rysunek, akwarela, fotografia, frotaż są punktami wyjścia – bazonami lub transformerami, które po głębokiej obróbce na warstwach cyfrowych w finale tworzą grafiki interdyscyplinarne w których czuje się tradycyjne techniki graficzne, także i malarstwo”

Magdalena Pastuszak ur. w 1973 r.  w Warszawie. Członek SMTG w Krakowie. Członek ZPAP w Warszawie. Główne obszary działalności i doświadczeń dydaktyczno-artystycznych: projektowanie graficzne, grafika wydawnicza, ilustracja, grafika cyfrowa – interdyscyplinarna. Od  2006 wykładowca  na Wydziale Sztuki Nowych Mediów – PJATK, Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie. Uczy projektowania graficznego, projektowanie alternatywnego i  grafiki wydawniczej.

Wystawa Magdaleny Pastuszak „Tacy jak my”
11.04.2015 – 09.05.2014
Muzeum Ustrońskie in. Jana Jarockiego
Ul. Hutnicza
43-450 Ustroń 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU