2015-06-25

Miasto Marzeń - wystawa wydruków fine art z malarstwa Tytusa Brzozowskiego

Lumarte Sztuka Online serdecznie zaprasza na wystawę twórczości Tytusa Brzozowskiego, która rozpocznie się 25 czerwca 2015 o godz. 19:00 w industrialnej przestrzeni Galerii MW WW na ulicy Burakowskiej 15 w Warszawie. Po raz pierwszy będzie można podziwiać magiczne akwarele artysty w postaci wydruków fine art, zwanych także wydrukami Giclee lub inkografią.

Wystawa potrwa do 28 czerwca.

W programie m.in.:
Opowieść o Warszawie – Tytus Brzozowski
Kilka słów o druku fine art – Maciej Graj – specjalista w dziedzinie druku artystycznego
Poczęstunek – dobre wino i napoje w doborowym towarzystwie
Wśród gości zostaną rozlosowane nagrody – piękne printy z pracami artysty
Tytus Brzozowski – z zawodu architekt z zamiłowania akwarelista, który ukochał Warszawę i to jej głownie poświęca swoją twórczość. Rodzinne miasto pokazuje przez pryzmat przeszłości i teraźniejszości – zestawiając ze sobą obiekty i budynki, które już nie istnieją lub zmieniały swój wygląd na przestrzeni lat, ale za to głęboko zakorzeniły się w zbiorowej wyobraźni warszawiaków. Zabieg ten służy poszukiwaniu warszawskiej, lokalnej tożsamości, wsłuchaniu się w wewnętrzny głos miasta, odnajdywaniu jej charakteru.

Tytus Brzozowski tworząc wizję Warszawy, wymyka się nie tylko upływowi czasu, ale także realizmowi polegającemu na odtwarzaniu przestrzeni. Warszawa Brzozowskiego jest miejscem tajemniczym, w którym magia i rzeczywistość harmonijnie się przeplatają. Miasto marzeń – przyjazne i piękne - zaprasza widza do gry, w poszukiwanie i odkrywanie znaczeń, surrealistycznych elementów. Im bardziej wnikniemy w materię tych prac, tym więcej sekretów uda się nam odkryć.
galeria prac artysty w postaci wydruków fine art: http://www.lumarte.eu/tytus-brzozowski-a136
strona artysty: http://www.t-b.pl/

 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU