2014-10-09

Łódź Design Festival 9-19/10/2014

Przestrzeń
 
Mocną tradycją Łódź Design Festival jest prezentacja najlepszych projektów w czystych wizualnie, postindustrialnych przestrzeniach. Po raz pierwszy jednak festiwal został zakrojony na tak dużą skalę. Goście i wystawcy w tym roku mają do dyspozycji dwa centra festiwalowe: Tymienieckiego 3 - dawne zakłady fabryczne Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana oraz przestrzeń dawnej fabryki Markusa Silbersteina na Piotrkowskiej 250.


ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

 
Program Główny

 
W Programie Głównym zostanie pokazanych kilka projektów interpretujących w bardzo różnorodny sposób myśl przewodnią Brave New World. Swoje rozumienie hasła zaprezentują m.in.: Daniel Charny, Charlie Koolhas, Grupa Projektowa Tabanda, Dennis Elbers i Sven Ehmann oraz Kolektyw pan Generator. Projekty nastawione są na tworzenie, działanie, aktywy udział w otaczającym nas świecie przedmiotów i zastosowanych rozwiązań. Organizatorzy pokazują, że design to nie tylko narzędzie lansu, ale odpowiedzią na konkretne potrzeby o szerokim zastosowaniu.

 
Noce Otwartych Pracowni
 
Jak co roku, dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi instytucjami oraz pracowniami, organizowane są  Noce Otwartych Pracowni w strefach działań interaktywnych. Dzięki temu wydarzeniu, każdy może poznać „od kuchni” jak działają różne pracownie, jak wygląda proces tworzenia produktów, od biżuterii po wyroby ceramiczne, autorskie meble czy projekty graficzne przeniesione na ubrania. 
make me! 
 
Ważną sprawą na Lodz Design Festival Konkurs make me! - obecnie jeden
z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodych projektantów. Adresowany jest do desingerów, makersów, studentów i absolwentów, przede wszystkim kierunków artystycznych i projektowych, którzy rozpoczynają właśnie przygodę z tworzeniem obiektów o potencjale wdrożeniowym. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych zgłoszeń, które prezentowane są później podczas festiwalu na wystawie pokonkursowej. W drugim etapie jury przygląda się na żywo wyselekcjonowanym prototypom i wybiera zwycięzcę, który otrzymuje nagrodę główną: 20,000 PLN.
 
Rejestracja na stronie www.lodzdesign.com lub w Centrum Festiwalowym umożliwi zakup karnetów i biletów ze zniżką 50%.  Karnety bez rejestracji będą kosztować 100 zł. Upoważniają one do wielokrotnego wstępu na wszystkie wystawy oraz udziału w dodatkowych wydarzeniach.

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

więcej na: http://lodzdesign.com/

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane