2014-05-05

Happy Birthday PICTOPLASMA! Berlin 30.04-04.05.2014

Berlińska PICTOPLASMA w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie. Zapowiada się 5 inspirujących dni wypełnionych  wykładami na temat designu i sztuki współczesnej, rozmowami z artystami, wystawami i pokazami animacji. W ciągu ostatnich lat zakotwiczona w Berlinie Pictoplasma niestrudzenie gościła, prowokowała i pogłębiała interdyscyplinarne dochodzenie na temat grafiki w erze cyfrowej, była miejscem wymiany poglądów i idei, żywej dyskusji, nawiązywania kontaktów i świetnej zabawy.
Dorota Kraft
Dorota Kraft

W tym roku gwoździem programu będzie wystawa Galerii Portretu w dawnym domu towarowym Jandorfa. Ponad stu artystów, grafików, ilustratorów i filmowców, którzy mieli znaczący  wpływ na kształtowanie się festiwalu, pokaże stworzone przez siebie postaci. Wystawa jest głosem w debacie na temat tworzenia twarzy postaci i granic animizmu: niezbędnych kryteriów, aby coś stało się twarzą a jednocześnie wzbudzało maksimum  empatii w oglądającym. Wystawa prezentuje obrazy, popiersia, rzeźby, animowane portrety oraz animacje tworzone przez  najbardziej wpływowych twórców postaci. Rozszerzono także listę o aktualną obsesję tworzenia autoportretów wykonanych telefonem, zebranych przez Pictoplasmę w drodze otwartego zaproszenia do CharacterSelfies.                 
Pictoplasma, CharacterSelfies
Pictoplasma, CharacterSelfies
Od września 2014 r. do stycznia 2015 r. prace z Galerii Portretu będą prezentowane w ramach wystawy Pictoplasma  w Muzeum Sztuki Współczesnej Marco w Monterrey w Meksyku.

czytaj więcej na: http://berlin.pictoplasma.com
 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane
2018-01-30

Elżbieta Owczarek. Zatrzymać siebie. Światłem malowane

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015
2015-10-09

Tytus Brzozowski - wystawa malarstwa 09.10.2015

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU
2015-11-24

WZORY - WARSZAWSKIE TARGI DESIGNU