In order to provide the highest quality services we use cookies. By using our site you agree to use cookies in accordance with our privacy policy.
 
 

KATARZYNA WOŁODKIEWICZ

 

Katarzyna Wołodkiewicz-Przyborowska

Wrocławska artystka i edukatorka artystyczna. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (Grafika Warsztatowa, 2002 r.) oraz Kursu Pedagogicznego na Wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. W swojej twórczości zajmuje się głównie malarstwem, ilustracją i grafiką. Oprócz realizowania indywidualnych zleceń na obrazy jej doświadczenie zawodowe obejmuje współpracę z architektami wnętrz, galeriami sztuki, wydawnictwami, agencjami kreatywnymi oraz nauczanie we wrocławskim Liceum Plastycznym. W 2006 r. założyła Pracownię Artystyczną Fenomenarium - jej autorskie warsztaty rysunku, malarstwa, rzeźby i projektowania graficznego, które prowadzi do dziś. 

Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, jej prace wzbogacają zbiory wielu kolekcjonerów w kraju i za granicą. 

“Głównym celem moich działań twórczych jest rozwój, budzenie świadomości swojej i odbiorcy. Zamierzam prowokować mojego widza do refleksji, drążenia i zadawania pytań, rozbudzać jego ciekawość i uruchamiać wyobraźnię.

Tematy, które aktualnie mnie poruszają, to m.in.: człowiek jako istota wielowarstwowa i złożona; kobieta jako jakość tego świata - przebudzona, osadzona w swojej mocy, świadoma, kreująca, miłująca.”