W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

ANGELIKA GALUS

 
Urodzona w Krakowie, Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej         w Krakowie. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Sobolewskiego obroniła w 2009 roku.  W 2013 roku jej obrazy publikowane były na łamach miesięcznika EUROPERSPEKTYWY oraz PANORAMA SILESIA. W 2014 roku nawiązała współpracę z firmą Dogs&Horses Ltd. UK, tworząc ilustracje do książki "The Dog Grooming Business Course" by Kristian Maris. Wzięłą również udział w sesji zdjęciowej  kolekcji jesiennej, stając się twarzą marki. Współtwórczyni i współrealizatorka Projektu " Z jaskini do gwiazd" w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W 2015 roku udostępniła obraz do publikacji w podręczniku "Myśli i słowa" WSiP  Warszawa. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, głównie zajmuje  się malarstwem sztalugowym, oraz działalnością pedagogiczną. Ma na swoim koncie udział  w kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystawach malarstwa oraz inicjatywach kulturalnych. Prace autorstwa Angeliki Galus znajdują się w zbiorach placówek kulturalnych oraz prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą.
Tworzy obrazy na pograniczu rzeczywistości-czerpiac z figuracji, wprowadza do niej elementy realizmu magicznego. Kompozycje kreślone są mocno zarysowanymi płaszczyznami geometrii oraz intensywnym, przyciagającym kolorem. Buduje światy pełne barwy i światła, w kolejnych odsłonach nieustannie pisząc historię o życiu a  jej twórczośc świadczy o ciekawie rozwijającym sie talencie, dojrzałości i wrażliwości, ma wymowę o walorze ponadjednostkowym, uniwersalnym.