W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

MONIKA BOJARSKA

 

Monika Bojarska (ur. 1982) - grafik i historyk sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz grafiki komputerowej i technik multimedialnych na Politechnice Łódzkiej. Autorka plakatów związanych z życiem kulturalnym Torunia. Zaprojektowała kilkadziesiąt plakatów filmowych, teatralnych, muzycznych, w tym kilka okładek płyt toruńskich zespołów.
Jest laureatką konkursu na plakat i autorką oprawy graficznej 2. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "SE-MA-FOR Film Festival” oraz grafiki promującej miasto "Toruń Porusza" (2014-2017). 
Stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury w 2013 roku.

Grafiki Moniki Bojarskiej to surrealistyczne „kolaże”. Wieloelementowe konstrukcje składają się często z różnych sprzecznych ze sobą elementów, tworząc rodzaj zawikłanej łamigłówki, opowieści, anegdoty…
Motywem przewodnim jej prac jest głowa pięknej kobiety, kusząca mocno uszminkowanymi ustami. 
W jej pracach wyraźnie czuje się ruch i upływ czasu. Często coś się rozsypuje, rozlewa, spala, pęka. Jesteśmy świadkami jakiegoś zdarzenia, zatrzymania animacji w pojedynczej klatce filmu.