W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

WOJTEK GURAK

 
Wojtek Gurak (ur. 1986 we Wrocławiu), fotograf współczesnej architektury, który doświadczenie zdobywał przez pięć lat fotografując budynki na trzech kontynentach, w 15 krajach i ponad 50 miastach.

Bywa również prelegentem na architektonicznych festiwalach (Gdynia, Wrocław) i konferencjach (Sztokholm). Rozumie jak ważna jest komunikacja wizualna dla branży nieruchomości, stara się popularyzować współczesną architekturę poprzez szeroki zakres mediów.

Absolwent kierunków Public Relations na uczelniach w Wielkiej Brytanii i Australii, który pracując na codzień w jednej z warszawskich agencji PR specjalizuje się we wspieraniu w mediach klientów z sektora nieruchomości.

Finalista doceniony przez jury międzynarodowych konkursów fotograficznych:
- International Photography Awards,
- Chartered Institute of Building,
- Photographer's Forum.
Wojtek lubi wierzyć, że dokumentuje współczesną architekturę, która jest poniekąd odważna, kolorowa, wyróżnia się jakością. Jego bogate portfolio jest obszernym studium budynków zaprojektowanych przez najważniejszych światowych architektów.

Zdjęcia jego autorstwa były publikowane w książkach architektonicznych i drukowanej prasie w obu Amerykach, Europie, Azji czy Australii, jak również w internecie, zdobywając m.in. ponad 3 miliony odwiedzin na Flickrze czy choćby 1000 fanów na Facebooku.

Jego prace były pokazywane na wystawach w:
- Stanach Zjednoczonych (Center for Architecture/AIA New York Chapter, Virginia Center for Architecture),
- Wielkiej Brytanii (Love Architecture Festival, Royal Institute of British Architects Hub, Manchester Architects Design Awards, Lancaster District Design Awards),
- Szwecji (Plat11 Architecture Conference),
- Szwajcarii (Vögele Kultur Zentrum),
- Polsce (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Weekend Architektury w Gdynii).