W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

MARTA RUSZKOWSKA

 

Absolwentka Krakowskiej Akedemii Sztuk Pięknych.Zafascynowana ilustracją i grafiką. Dyplom obroniła w pracowni prof.Adama Brinckena.

Funkcjonuje pomiędzy południem Polski, gdzie mieszka, a wschodem, skąd pochodzi. Nie zaciąga jednak i nie chodzi "na pole". Znalazła świat pomiędzy. Maluje i rysuje od kiedy pamięta, kiedyś w liceum plastycznym w Zamościu, potem w świętej grzesznej Częstochowie, póżniej w Krakowie. Studiowała malarstwo i edukację artystyczną, ale nie wie, czy edukować powinna. Spełnia się w kolorach i kreskach, dziecinnych obrazkach i wpisywaniu w dymki. 

Miała okazję rysować dla magazynu GaGa i Żurnal.Ma na koncie trzy książki i nie zamierza na tym poprzestać.

Podstawą i szkieletem każdej ilustracji jest dobry warsztat malarski, który wyniosłam ze szkoły. 
Inspiracją nieraz była twórczość polskiej szkoły plakatu czy fenomenalne ilustracje Andrzeja Strumiłło które pamiętam z dzieciństwa ale nie tylko.

Ważny jest szkic, on staje się szkieletem i punktem wyjściowym.Nie ograniczam technik, ich różnorodność pozwala na tworzenie ciągle nowych światów.