W celu świadczenia usług najwyższej jakości korzystamy z plików cookie. Korzystając z naszego portalu zgadzasz się na używanie plików cookie zgodnie z naszą polityką prywatności
 
 

MARGALIT MAŁGORZATA KRASUCKA   członek ZPAP

 

PRACE

Małgorzata Krasucka  MARGALIT
urodziła się w Warszawie w 1952 roku. Wychowanka malarza i pedagoga prof. Zygmunta Madejskiego - 1960-1971. W latach 1971–1974 uczyła się w pracowniach prof. Janusza Przybylskiego  i prof. Stefana Gierowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W 1973 roku  zadebiutowała profesjonalną wystawą w Lund, w Szwecji.
Zajmuje się głównie malarstwem, poza tym również rysunkiem, ilustracją książek, projektami plakatów, znaków graficznych, fotografią i rzeźbą. Ma też za sobą epizod scenograficzny. 
Margalit ma na swoim koncie kilkadziesiąt  dużych wystaw indywidualnych i wiele znaczących udziałów  w wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i galeriach w kraju i zagranicą. Należy do grupy twórczej PositiveArt skupiającej artystów   OW ZPAP i do trzyosobowej grupy twórczej „Bratnie Dusze”.

 
Prace malarskie Margalit są malowane techniką własną na płótnie lub papierze i utrzymane w konwencji abstrakcji figuratywnej z wyraźnym surrealistycznym traktowaniem tematu.
W malarstwie temat jest dla niej zwykle tylko pretekstem do rozwiązań kolorystycznych, a najczęściej poruszanymi są: człowiek i jego emocje,  akt, liryczna erotyka i judaizm. W tym ostatnim  unika dosłowności kierując widza w  baśniową teatralność.